Hej! To moja ryba!

44,95 zł
Brutto

Jeśli ma się ochotę na rybę, wystarczy pójść do sklepu, wybrać ulubioną... I już za drzwiami można pałaszować (chociaż jednak lepiej zrobić to w domu). Chyba, że jest się pingwinem. Widzieliście kiedyś te ptaki w kolejce na stoisku? Ja też nie. Pewnie tak wiele razy odmawiano im obsłużenia, że wzięły sprawy w swoje skrzydła i same zaczęły polować! Zostańcie dowódcami pingwinich drużyn i złapcie jak najwięcej ryb! Mądrze rozstawiajcie ptaki i nie zostawcie dla przeciwnika ani łuski!

Ilość
Nie ma wystarczającej ilości produktów w magazynie

Nowa wersja hitu dla młodszych i starszych!

Pingwiny to bardzo łakome zwierzęta! Ślizgają się nawet po cienkim, łatwo pękającym lodzie, byle tylko zdobyć jak najwięcej ryb. W dodatku mają czas, żeby tak przemyśleć swoje działania, by odciąć inne pingwiny od smacznego, rybiego posiłku!

W grze Hej, to moja ryba! będziesz zarządzać własną drużyną czterech głodnych pingwinów. Twoim zadaniem będzie uzyskanie jak najwyższego wyniku, a w tym celu musisz mądrze wybierać pola, na które będziesz przeskakiwać. Jednocześnie warto zwracać uwagę na to, co się dzieje na planszy - nieuważny gracz może zostać zablokowany przez pozostałych!

Na czym to polega?

- Planszę do gry układamy losowo ze wszystkich dostępnych, sześciokątnych kafelków. Na każdym z nich może znajdować się jedna, dwie lub trzy ryby.

- Gracze kolejno ustalają, od którego pola będą chcieli zacząć - każdy z nich po kolei kładzie po jednej ze swoich figurek pingwinów na wybranym kafelku tak długo, aż każdy wystawi wszystkich swoich zawodników.

- W swojej turze każdy z uczestników może wykonać jeden ruch jednym, wybranym, własnym pingwinem. Ptaki poruszają się o dowolną ilość kafelków w linii prostej.

- W momencie, w którym wykonujemy ruch, kafelek, który opuściliśmy, trafia do naszych zasobów - na koniec gry otrzymamy punkt za każdą złapaną rybę, warto zatem mądrze wybierać pola, na których stajemy i kierować się na te bardziej wartościowe!

- Nie możemy przeskakiwać przez puste pola, więc prędzej czy później nasze pingwiny zostaną pozbawione możliwości ruchu. W tej sytuacji kafelek, na którym stoimy, trafia do naszych zasobów, a nasz pingwin odpada z gry.

0070

Opis

Liczba Graczy
2-4
Wiek
8+
Czas gry
20 min

Zobacz także