Azul

179,95 zł
Brutto

W Azul, gracze po kolei dobierają kolorowe płytki z warsztatów (puli wspólnej, dostępnej dla wszystkich) by ułożyć z nich odpowiednie, kolorowe kombinacje. Celem jest uzbieranie jak największej ilości punktów, ale uwaga, wybierając pasujące nam płytki, dobieramy również kafelki, których nie damy rady ułożyć - dostajemy za nie ujemne punkty.

Ilość
Ostatnie sztuki w magazynie

Francuska Gra Roku 2018

Azulejos - oryginalnie były to biało-niebieskie płytki ceramiczne, sprowadzone do Europy przez Maurów. Sławę i popularność w Portugalii zdobyły po wizycie króla Manuela I w południowej Hiszpanii. Król zafascynował się oszałamiającym pięknem mauretańskich dekoracji pałacu w Alhambrze i pod ich wrażeniem zlecił natychmiast przyozdobienie swojego pałacu w Portugalii podobnymi płytkami.

W grze Azul wcielisz się w artystę, układającego przepiękne mozaiki z Azulejos na ścianach pałacu królewskiego w Évorze.

W trakcie rundy każdy gracz wybiera płytki z jednego z warsztatów dostawców i układa w swoim magazynie. Następnie wszyscy gracze jednocześnie - w ściśle określony sposób - przenoszą zebrane płytki na ścianę pałacu. Po ułożeniu płytek na ścianie podliczane są puntky. Wygra gracz, który zdobędzie najwięcej punktów w trakcie gry.

0021

Opis

Liczba Graczy
2-4
Wiek
8+
Czas gry
30 - 60 min

Zobacz także