Kawerna: Rolnicy z Jaskiń

260,95 zł
Brutto

Zarządzaj dwuosobową (przynajmniej na początku) rodziną krasnoludów tak, aby jak najwięcej zrobić i jak najmniej się przy tym narobić ;) Wykuwaj skalne korytarze, w których umieścisz kolejne pomieszczenia dla powiększającej się rodziny, wybuduj ulepszenia bądź kopalnię. Karczuj las pod pola i pastwiska, zbieraj plony, powiększaj stada pod czujnym okiem psa pasterskiego. Przejdź się także od czasu do czasu na wyprawę by przywieźć z niej cenne łupy. Nie zaniedbuj jednak gospodarstwa i żniw na rzecz wojaczki- jeśli nie będziesz miał wystarczająco jedzenia dla rodziny, dumny krasnolud będzie musiał żebrać...

Ilość

Agricola to jedna z najbardziej rozpoznawalnych gier na świecie. Okupuje najwyższe miejsca rankingu BoardGameGeek od wielu lat. Jeżeli należysz do wielbicieli gier ekonomicznych, mechaniki worker-placement, oraz gier Uwe Rosenberga, to przy grze Kawerna nie przeklikasz obojętnie.

W grze Kawerna zostajesz głową rodziny, brodatym krasnoludem żyjącym w górach. Rozpoczynasz przygodą posiadając przy swoim boku jedynie swoją małżonkę i jaskinię. W przyszłości każdy członek rodziny, będzie kolejnym pionem, którym będziesz mógł wykonywać akcje.

Przed jaskinią znajduje się las, a to co znajduje się głębiej... często jest zagadką. Od Ciebie będzie zależało jak głęboko będziesz chciał kopać i ile czasu na to poświęcisz. A kopać na pewno będziesz, ponieważ potrzebne Ci to jest do stworzenia nowych broni albo do znajdywania błyszczących kryształów. Ważne jest też to, co na powierzchni. Przy samej jaskini masz dostatecznie dużo miejsca, aby zasiać zboże albo rozpocząć hodowlę zwierząt. A to wszystko po to, aby rodzina była jak największa i aby Twojej rodzinie żyło się najdostatniej.

Kawerna to gra dla od 1 do 7 graczy, która trwa po 30 minut na każdego uczestnika rozgrywki. Jest to odświeżona wersja Agricoli, której dodano pełno nowych pomysłów, które od dłuższego czasu tkwiły w głowie Uwe Rosenberga. Dodano do niej m.in. jaskinię, nowe zwierzęta i wyprawy na misje. Ponadto gra posiada grywalny i w pełni satysfakcjonujący wariant solo, który pozwoli zapoznać się m.in. z 48 różnorodnymi taflami jaskini.

0094

Opis

Liczba Graczy
1-7
Wiek
12+
Czas gry
liczba graczy * 30 min

Zobacz także