Już gram: Domki

26,95 zł
Brutto

Kto mieszka w kurniku? Piesek? Raczej nie, on ma swoją budę. Mrówka? Też raczej nie, ona woli mrowisko. To moze kurka? O, kurka pasuje tu jak ulał!

W tej uroczo ilustrowanej grze na najmłodszych należy dopasować mieszkańców lasu i wiejskiego gospodarstwa do ich domków. Jeśli już doskonale wiecie gdzie kto mieszka, to może odgadniecie nazwę zwierzątka po konturze? Proste? Cóż, jeśli i z tym sobie poradziliście, to może spróbujecie odpowiedzieć na pytania związane ze zwierzakami? Na pewno dowiecie się czegoś nowego o mieszkańcach farmy i lasu!

Ilość

Domki to gra, która zabiera dzieci na wycieczkę na farmę i do lasu - tam młodzi gracze poznają różne zwierzątka i ich domki. Plansze układają się w dwie barwne panoramy przedstawiające świat poznawanych zwierzaków. Dodatkowym urozmaiceniem gry jest możliwość odszukania zwierzątek na podstawie ich konturów. Na małych bystrzaków czekają też ważne i ciekawe pytania, pozwalające uporządkować nowo zdobyte informacje.

Dzięki grze Domki dzieci poznają różne zwierzątka i dowiadują się, w jakich mieszkają one domach. Zabawa ćwiczy słownictwo, spostrzegawczość i koordynację ruchową.

Domki proponują dzieciom kilka wariantów gry: układankę, zabawę z cieniem i pytajnik.

- W układance dziecko znajduje domki dla wszystkich zwierzaków, a następnie układa plansze tak, by tworzyły dwa duże obrazki: lasu i farmy.

- W zabawie z cieniem zadaniem dzieci jest rozpoznanie zwierzątka na podstawie konturu widniejącego na drugiej stronie planszy. Następnie gracze dopasowują żeton do odpowiedniej planszy.

- W pytajniku dzieci razem z rodzicami odpowiadają na pytania, które rozszerzają ich wiedzę na temat zwierzątek występujących w grze.

0253

Opis

Liczba Graczy
1-4
Wiek
2+
Czas gry
10 min

Zobacz także